BİLİMSEL PROGRAM

 

18 KASIM 2021, PERŞEMBE
SAAT SALON 1
10.00-12.00  TEMEL CERRAHİ TEKNİKLERİ KURSU (Eksizyonel Cerrahi Kursu)
Eğiticiler: Seher Bostancı, Pelin Koçyigit, Yasemin Oram, Ayten Ferahbaş Kesikoğlu, Tamer İrfan Kaya, Necmettin Akdeniz, Deiz Aksu Arıca, Ali Karakuzu, Alper Alyanak, Hilayda Karakök
SAAT SALON 2
13.30-15.00

BOTULİNUM TOKSİN KURSU

Üst Yüz (Alın- Periorbital Bölge) Didem Dinçer Rota
Orta-Alt Yüz-Boyun Filiz Kuşak
15.00- 15.30 KAHVE ARASI
15.30-17.00  DOLGU UYGULAMALARI KURSU
  Periorbital ve Orta Yüz Hatice Şanlı
  Alt Yüz Serhan Tuncer
17.00-17.15 KAHVE ARASI
17.15-18.15 IP UYGULAMALARI KURSU               Recep Dursun
19 KASIM 2021, CUMA
SAAT SALON A
08.30-09.00 AÇILIŞ
09.00-10.15 DERİ KANSERLERİ-GÜNCELLEME                  
09.00-09.15 Nadir görülen deri kanserleri Tülin Ergun
09.15-09.30 Melanom dışı deri kanserlerinde topikal tedavi güncellemesi Ayşe Öktem 
09.30-09.45 Melanom dışı deri kanserlerinde sistemik tedavi güncellemesi Deniz Aksu Arıca
09.45-10.00 Malign deri eki tümörleri Turhan Şahin
10.00-10.10 Tartışma
10.10-10.50 Basics of Flaps and Grafts Amor Khachemoune
10.50-11.20 KAHVE ARASI
11.20-11.45 Pearls from dermatosurgery a personal choice Roland Kaufman
11.45-12.15

Uydu Sempozyumu (SANDOZ)
Yara iyileşme tedavileri ve Centella Asiatica’nın yeri

Ayşenur Botsalı  
12.15-13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
13.30-15.00 CERRAHİ PLANLAMA VE TEKNİKLER   
13.30-13.45 Melanom dışı deri kanserlerinde cerrahi planlama Gonca Elçin
13.45-14.00 Göz çevresi defektlerine cerrahi yaklaşım  Kaan Gündüz
14.00-14.15 Burun ve kulak bölgesi defektlerinde cerrahi yaklaşım Mustafa Kürşat Gökcan
14.15-14.30 Ağız çevresi defektlerine yaklaşım  Alper Alyanak
14.30-14.45 Malign Melanomda cerrahi planlama Zeki Can
14.45-15.00 Tartışma
15.00-15.30 KAHVE ARASI
15.30-16.45 YARA İYİLEŞMESİ
15.30-15.45 Yara iyileşmesinde gelişmeler ve güncel tedaviler Tamer Kaya
15.45-16.00 Stria tedavisinde güncel yaklaşımlar Gaye Sarıkan 
16.00-16.15 Keloid tedavisinde neler yapıyorum? Tuğrul Dereli
16.15-16.30 Bacak ülserleri: Cerrahi gözüyle yaklaşım  Hakan Uncu
16.30-16.45 Tartışma
16.45-17.00 Akılcı İlaç Kullanımı
Dermatolojik cerrahide antibiyotik kullanımı    
Kaan Gündüz
17.00-18.00 SERBEST BİLDİRİLER 
20 KASIM 2021, CUMARTESİ
SAAT SALON A
08.30-10.00 DOLGU UYGULAMALARI
08.30-08.45 Dolgu uygulamaları için yüz anatomisi Hatice Erdi Şanlı
08.45-09.00 Hangi dolgu nereye, neden?  Hande Ulusal
09.00-09.15 Burun estetiğinde dolgu uygulamaları  Abdullah Yıldız
09.15-09.30 Çene ve çene kontür uygulamaları  Nezih Karaca
09.30-09.45 Otolog yağ dolguları  Mithat Bayındır
09.45-10.00 Tartışma
10.00-10.30 Pigmentasyon Jasmina Kozarev
10.30-11.00 KAHVE ARASI
11.00-11.30 Safety During Dermatologic Surgery Procedures: Tips and Pearls Amor Khachemoune
11.30-12.00

Uydu Sempozyumu (ERDAĞI)
MesoNutrilift ile Üçlü Etki (Mesoglow – Mesolift – Mesofiller) ve BioOxin
Enzimatik Leke Tedavileri

Hatice Erdi Şanlı 
12.00-13.00 ÖĞLE YEMEĞİ
13.00-14.00 KÖK HÜCREDEN HÜCRE BAZLI TEDAVİLERE
13.00-13.15 Dermatolojide otolog rejeneratif tedaviler Yasemin Oram
13.15-13.30 Saç dökülmesinde deneyimler Ekrem Civaş
13.30-13.45 Otolog fibroblast tedavileri Yasemin Oram
13.45-14.00 Tartışma
14.00-14.30 ANTIAGING Jasmina Kozarev 
14.30-15.00 KAHVE ARASI
15.00-15.30  
15.30-16.30 TOKSİN UYGULAMALARI
15.30-15.45 Fasiyal botulinum toksin uygulamalarında incelikler  Filiz Kuşak
15.45-16.00 Mezobotoks; Nasıl, ne zaman, nereye  Gönül Ergenekon
16.00-16.15 Kozmetik dışı toksin uygulamaları  Ayten Ferahbaş Kesikoğlu
16.15-16.30 Tartışma
16.30-17.00  
17.00-17.30 Facial Design Mithat Bayındır  
17.30-18.00 SERBEST BİLDİRİLER 
21 KASIM 2021, PAZAR
SAAT SALON A
08.00-09.00 SERBEST BİLDİRİLER
09.00-10.30 TIRNAK - MUTLAKA BİLMEMİZ GEREKENLER
09.00-09.15 Tırnak cerrahisi için temel bilgiler   Güneş Gür
09.15-09.30 Tırnak biyopsi endikasyon ve teknikleri   Fatih Göktay
09.30-09.45 Tırnak batması tedavisi  Ferdi Öztürk
09:45-10.00  Tırnak ünitesi tümörlerinden seçmeler Seher Bostancı
10.00-10.15 Psoriatik tırnak tedavisinde yenilikler Ahu Yorulmaz
10.15-10.45 KAHVE ARASI
10.45- 11.05 Hidradenitis suppurativa – surgery or biologics? Roland Kaufman
11.05-11.35    
11.35-12.00 KAHVE ARASI
12.00-13.30 GÜNCEL MERAK EDİLENLER 
12.00-12.15 Androgenetik alopesi tedavisinde güncel neler var ?  Özlem Dicle
12.15-12.30 Gential Rejuvenasyon  Sibel Malkoç
12.30-12.45 Fasiyal rejenerasyonda neler yapıyorum Meltem Önder
12.45-13.00 Mikroiğnelemede yenilikler ve kombinasyonlar Ayşe Akman
13.00-13.15 Melazma tedavisinde yenilikler ve kombinasyonlar  Bengü Gerçeker Türk
13.15-13.30 Antiaging ve beslenme  Hilayda Karakök
13.30-14.00 KAPANIŞ